Danas je u Hrtkovcima obilježeno 34 godine od zloglasnog Šešeljevog mitinga i početka sustavnog progona Hrvata iz Srijema, komemoracijom i molitvom na mjesnom groblju kao i svetom misom za nastradale služenom u župnoj crkvi svetog Klementa. Tom prigodom nazočnima se obratio i Goran Kaurić upravitelj Zaklade Spomen-dom bana Josipa Jelačića rekavši kako je kultura sjećanja povijesna tekovina demokratskih društava te da se iskreno nada da će hrvatska zajednica u Republici Srbiji uskoro dobiti prikladno obilježje koje će biti mjesto pijeteta za sve Hrvate i Hrvatice stradale devedesetih godina prošlog stoljeća samo zbog svoje nacionalne pripadnosti. Podsjetimo, uz desetke tisuća protjeranih i 25 ubijenih Hrvata i Petrovaradinci su bili žrtve progona te je od 1991. do 1996. godine prema evidenciji vlč. Marka Kljajića Stari i Novi Majur napustilo oko 150 hrvatskih obitelji.