U župnoj crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Zemunu jučer je služena sveta misa za Domovinu i priređen prigodni program u povodu Dana državnosti Republike Hrvatske. Kao izaslanik HNV-a i upravitelj Zaklade Spomen-dom bana Josipa Jelačića među ostalim uzvanicima proslavi je nazočio i Goran Kaurić. U duhu zahvalnosti, zajedništva i s težnjom da se očuva naša baština na ovom prostoru slavlje je uveličalo mjesno Društvo hrvatske mladeži Zemuna i Zajednica Hrvata Zemuna „Ilija Okrugić”. Nastupio je zbor „Odjek” pod ravnanjem Mladena Prodana i uz klavirsku pratnju Aleksandra Stankovića. Nakon toga se obratio zamjenik veleposlanika Republike Hrvatske u Republici Srbiji Ivan Zeko-Pivač, kojemu je svečano uručen cvjetni aranžman napravljen u obliku hrvatskog grba.