U ponedjeljak 27.4. počev u 18 sati, a iza svete mise u crkvi svetog Jurja koja će biti održana od 17 sati, upriličit ćemo u Spomen-domu bana Josipa Jelačića izložbu posvećenu hrvatskoj blaženici crnogorskog podrijetla, bl. Ozani Kotorskoj (1493.-1565.). Program realiziramo u suradnji s Maticom crnogorskom i uz blagoslov i sudjelovanje Srijemske biskupije. Blažena je Ozana uz svetoga Tripuna zaštitnica Grada Kotora i Kotorske biskupije, poznata je kao ekumenska svetica, a njezino je štovanje kao pripadnice dominikanskog reda rašireno diljem Europe.