Ubrzo nakon što nam je gradonačelnik Grada Novog Sada Žarko Mićin pružio uvjerenje da će provokativni natpis na kući bana Jelačića u Petrovaradinu biti uklonjen, to je jučer i obavljeno tijekom žurne intervencije mjerodavne gradske službe. Zahvaljujemo gradskim vlastima na brzoj i odgovornoj reakciji! Kuća našeg bana je tu za sve ljude dobre volje. Što se onih drugih tiče, voljeli bismo, nadam se svi, da je zaobiđu. Podsjetimo, 25.5. nepoznata je osoba oštetila istočni zid rodne kuće bana Josipa Jelačića koji se nalazi na strani glavnog ulaza u sjedište Zaklade „Spomen-doma bana Josipa Jelačića” u Vladimira Nazora 3 napisavši: „I Zagreb će jedne noći u četničke ruke doći”. O pojavi ovoga natpisa obaviještena je policija koja je došla i obavila zakonom propisane aktivnosti očevida. Natpis je u kratkom roku uklonjen intervencijom komunalne milicije.